PTTK

główna  mapa  napisz  kontakt  konkursy  serwer

english by Google

WYSZUKIWARKA

english deutsch


zapisz się do PTTK
korzystaj z rabatów

ANKIETA
Rajdy piesze - jakiej dÂługoÂści sÂą najfajniejsze
do 10 km
15 km
20 km
25 km
ponad 25 km

PTTK na Facebook

Instagram

Karta Dużej Rodziny
szukamy frazę PTTK

logo Rok Turystyki Rowerowej

logo Turystyka Rodzinna

logo Turystyka dla wszystkich


Młodzież

Co nowego? (archiwum 2000 - 2005)

Poniższe archiwum ma charakter jedynie poglądowy i ilustrujący przebieg zmian w naszym serwisie od początku jego powstania. Ponieważ serwis wielokrotnie był przebudowywany, to linki umieszczone przed 2004 rokiem i tak by nie działały, wobec czego je usunęliśmy pozostawiając ślad po nich czcionką pogrubioną.

reklama
reklama

22 grudnia 2005

Na naszych stronach znalazło się bardzo ciekawe sprawozdanie z imprezy pt.: XIII Spotkania Turystyczne Policji "Świeradów Zdrój 2005", oraz Regulamin Konkursu o "Dotację na Imprezę Programową Oddziału 2006". Zapraszamy również do zapoznania się z zatwierdzonymi składami Komisji i Zespołów Zarządu Głównego powołanymi na okres XVI kadencji: Komisja Turystyki Górskiej, Komisja Turystyki Pieszej, Komisja Turystyki Kolarskiej, Komisja Turystyki Kajakowej, Komisja Turystyki Jeździeckiej, Komisja Krajoznawcza, Komisja Historii i Tradycji, Rada Programowa ds. Młodzieży Szkolnej, Zespół ds. Działalności Gospodarczej Oddziałów PTTK, oraz Zespół ds. Współpracy i Kontaktów Zagranicznych.


9 grudnia 2005

W grudniu popronujemy lekturę Ordynacji Wyborczej PTTK, oraz uchwały Głównego Sądu Koleżeńskiego w sprawie interpretacji art. 51 Statutu PTTK w przedmiocie kooptacji członków zarządu. Ponadto w dziale konkursowym zamieszczamy aktualny regulamin konkursu na najciekawszy produkt turystyczny PTTK. Przy okazji przypominamy o możliwości zamieszczania informacji o planowanych imprezach PTTK na naszej stronie.


4 listopada 2005

Przybyło mnóstwo aktualności w dziale "Fundusze unijne". Pojawił się regulamin konkursu na "Najciekawszy Produkt Turystyczny PTTK" oraz wyniki jego edycji w roku 2004. Ponadto zapraszamy na sprawozdawczo-wyborcze zebranie Mazowieckiego Forum Oddziałów oraz zachęcamy do przeczytania relacji z XXIX Akcji "Czyste Góry".


18 października 2005

Zapraszamy na Krajową Naradę Znakarzy nizinnych szlaków pieszych. Ponadto umieściliśmy regulamin tegorocznej edycji konkursu na "Najlepszy szkolny klub turystyczno-krajoznawczy". W dziale z przepisami pojawiła się uchwała ZG PTTK w sprawie powołania komisji, rad i zespołów na okres XVI kadencji oraz Regulamin Wzorcowy Komisji, Rad i Zespołów, a w dziale "Wszystko o PTTK" pełen skład władz naczelnych Towarzystwa XVI kadencji.


27 września 2005

Wszystkich kandydatów na Przodowników TP oraz przodowników chcących poszerzyć uprawnienia zapraszamy na egzamin w Warszawie. Natomiast dla spragnionych relacji z wydarzeń w Towarzystwie zamieściliśmy relację z ECCO Walkathon 2005, którego współorganizatorem było PTTK.


19 września 2005

Uporządkowaliśmy i zarchwizowaliśmy w serwisie zjazdowym stronę poświęconą XVI Walnemu Zjazdowi PTTK. Ponadto w dziale imprezy informacja o ECCO Walkathon, której współorganizatorem jest PTTK.


15-18 września 2005

Dla wszystkich aktywnych członków Towarzystwa naszych stronach uruchamiamy "Serwis Informacyjny XVI Zjazdu PTTK". Są to specjalnie uruchomione strony, na których można będzie na bieżąco śledzić informacje z przebiegu Zjazdu!


30 sierpnia 2005

Na stronie z pożegnaniami z wielkim smutkiem żegnamy naszego serdecznego kolegę Zygmunta Kwiatkowskiego. Natomiast dla wszystkich krajoznawców ważną informacją jest fakt ukazania się nowego spisu obiektów w Kanonie Krajoznawczym Polski.


17 sierpnia 2005

Wszystkich krajoznawców zapraszamy na Forum Publicystów Krajoznawczych w Wolsztynie. W dziale "Regulaminy odznak" przybyło kilka regionalnych odznak krajoznawczych, a ponadto prezentujemy kolejne ogłoszenie o przetargu.


2 sierpnia 2005

W dziale "Życie PTTK" publikujemy wszystkie dokumenty dotyczące ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej działań wszystkich jednostek i całej kadry PTTK.


16 lipca 2005

Zapraszamy do Gubina na interesującą wystawę fotograficzną. Zachęcamy także do uzpełnienia wiedzy na temat funduszy unijnych. Informujemy ponadto, że ukazało się mocno spóźnione internetowe wydanie "Gościńca" - nr podwójny 16/17.


5 lipca 2005

Z okazji niedawnego otwarcia Cmentarza Orląt Lwowskich chcielibyśmy wszystkich naszych członków i sympatyków zaprosić na wycieczkę po Lwowie i okolicach. Ponadto na stronach akcji "Sadzimy Las" umieściliśmy kolejne dwa meldunki o akcji. W dziale prawnym pojawiła się uchwała ZG powołująca komitet obchodów 100-lecia powstania PTK.


21 czerwca 2005

W dziale z konkursami obficie zilustrowaliśmy zdjęciami relację z XII OMKK "Poznajemy Ojcowiznę". Pojawiły się również wyniki XXXIII OMTTK, którego finał odbył sie w pierwszych dniach czerwca w Bachotku.


1 czerwca 2005

Dzisiaj dzień dziecka! Zapraszamy wszystkie dzieciaki do udziału w konkursie plastycznym "Z Mamą, Tatą na wycieczkę". Jednocześnie publikujemy wyniki tegorocznej edycji konkursu "Poznajemy Ojcowiznę". Ponadto pojawiło się ogłoszenie o przetargu na remont dachu w Łodzi.


19 maja 2005

Zmiany w dziale "Życie PTTK" - pojawił się pierwszy komunikat z terenu związany z akcją "Sadzimy Las", na stronach "Roku Schronisk Górskich PTTK" umieściliśmy zaproszenie na uroczystości prezentacji schroniska na Hali Lipowskiej, a w w dziale ubezpieczeń członkowskich pojawił się bardzo ważny tekst Sekretarza Generalnego ZG PTTK rozwiewający wiele wątpliwości, które pojawiły się po publikacji zasad ubezpieczeń.


27 kwietnia 2005

Zapraszamy na dwie bardzo ważne imprezy - Centralny Zlot Krajoznawców oraz Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy. Ponadto Komisja Krajoznawcza zaprasza do zapoznania się z nagrodami, jakie wylosowali uczestnicy zakończonego jakis czas temu Konkursu Krajoznawczego. Nastąpiła też nowa odsłona serwisu obiekty.pttk.pl - pojawił się m.in. zalążek wersji angielskiej.


15 kwietnia 2005

W związku z wieloma pytaniami przygotowaliśmy specjalną podstronę z krótkim tekstem przybliżającym ideę akcji "Sadzimy Las". Na stronach z materiałami zjazdowymi umieściliśmy materiały dla delegatów na Regionalne Konferencje Oddziałów - m.in. projekt nowego Statutu Towarzystwa. W dziale z przepisami pojawiła się uchwała o aktywizacji gospodarczej PTTK, a w dziale "Przepisy zewnętrzne" trzy nowe rozporządzenia ważne w działalności turystycznej.


6 kwietnia 2005

Na stronie poświęconej odejściu Jana Pawła II umieściliśmy kolejne informacje o naszym pożegnaniu Ojca Świętego. W serwisie poświęconym ubezpieczeniom członków PTTK pojawił się wyciąg z umowy między PTTK a naszym ubezpieczycielem. W dziale "Przepisy zewnętrzne" znalazły się nowe akty prawne przydatne w działalności Towarzystwa - dwie ustawy i rozporządzenie. Ponadto w dziale "Przetargi" informacja o dwóch nowych przetargach na dzierżawy obiektów PTTK.


4 kwietnia 2005

Z ogromnym żalem i bólem pożegnaliśmy Ojca Świętego Jana Pawła II. Specjalnie z tej smutnej okazji przygotowaliśmy stronę, gdzie w przeciągu kilku najbliższych dni, będziemy na bieżąco informować jak nasze Towarzystwo żegna Wielkiego Rodaka.

Na naszej stronie pojawiły się długo wyczekiwany serwis o ubezpieczeniach dla członków PTTK. Ponadto przypominamy, że to właśnie dzisiaj wystartował Konkurs Przyrodniczy prowadzony na naszych stronach internetowych. Gorąco zachęcamy do udziału!


31 marca 2005

W dziale "Życie PTTK" prezentujemy informacje o kolejnej dużej akcji Towarzystwa - akcji "Sadzimy Las". Ponadto już od dzisiaj można sie rejestrować w naszym nowym internetowym konkursie. Nowa edycja - przygotowana przez Koleżanki i Kolegów z Komisji Ochrony Przyrody - będzie nosiła tytuł "Z przyrodą na ty". Zachęcamy do udziału!


24 marca 2005

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna. Z tej okazji zmiany w wystroju naszego serwisu. Ponadto w dziale "Przepisy zewnetrzne" pojawiła się "Ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym". W dziale "Fundusze unijne" prezentujemy następne aktualności, a w dziale "Przetargi" kolejne ogłoszenie o przetargu.


16 marca 2005

Prezentujemy wyniki konkursu "O dotacje na imprezę programową Oddziału PTTK", który został roztrzygnięty w przewidzianym regulaminem terminie. Ponadto w dziale "Książki" przedstawiamy najnowsze informacje o świeżo wydrukowanym "Kanonie Krajoznawczym Polski".


15 marca 2005

Zakończył się Konkurs Krajoznawczy PTTK. Prezentujemy jego wyniki i już dziś zapowiadamy następny konkurs, który rusza na naszych stronach już po Świętach Wielkanocnych. Ponadto w dziale "Imprezy" zapraszamy na VI Ogólnopolskie Wiosenne Akademickie Marsze na Orientację, a w dziale o funduszach europejskich prezentujemy nowe informacje.


11 marca 2005

Wielka przeprowadzka w serwisie! Działy "Forum" i "Ludzie" dorobiły się własnej poddomeny i obecnie stanowią oddzielną część naszego serwisu. Zapraszamy zatem do oceny i dyskusji! Ponadto w dziale "Imprezy" zapraszamy na seminarium "Krajoznawstwo i turystyka osób niepełnosprawnych - bez granic i barier" oraz "Zlot Przewodników i 50-lecie Koła - Kalisz 2005".


3 marca 2005

Wiosna się zbliża, a wraz z nia mnóstwo nowych imprez w dziale "Imprezy". Natomiast w dziale "Przepisy zewnętrzne" pojawiła sie "Ustawa o rachunkowości". Ponadto przygotowaliśmy podstronę opisującą w jaki sposób przygotowywać materiały przeznaczone do publikacji w naszym serwisie - należy ją koniecznie odwiedzić!


16 lutego 2005

Mnóstwo uzupełnień na stronach o funduszach unijnych, a ponadto "Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie" oraz dwa rozporządzenia Ministra Kultury w dziale "Przepisy zewnętrzne". Zapraszamy też do kaplicy PTTK w kościele MBWW na warszawskiej Chomiczówce.


8 lutego 2005

Specjalnie dla wszystkich jednostek PTTK w dziale "Życie PTTK" umieściliśmy duży dział poświęcony funduszom unijnym. Ponadto pojawiły się trzy nowe rozporządzenia w dziale "Przepisy zewnętrzne".


31 stycznia 2005

"Ustawa o usługach turystycznych" oraz trzy nowe rozporządzenia w dziale "Przepisy zewnętrzne". Ponadto zapraszamy na stronę poświęconą pożytkowi publicznemu w PTTK.


24 stycznia 2005

Pojawił się poprawiony regulamin "Wędrówek Północy". Ponadto zapraszamy na kursy Znakarzy Nizinnych Szlaków Pieszych. W przepisach pojawił się regulamin odznaki "Znam Ślęże" oraz druki wniosków o odznaczenia PTTK.


19 stycznia 2005

W dziale "Imprezy" pojawiły się pierwsze kalendarze imprez, zaproszenie na egzamin przodownicki oraz zaproszenia na kilka ciekawych imprez. Ponadto w dziale "Przetargi" informacja o kolejnym przetargu ogłoszonym przez Zarząd Majątkiem PTTK. Zapraszamy też do uczestnictwa w nowej edycji konkursu "Pod Dachem Schroniska Górskiego PTTK".


3 stycznia 2005

Rozpoczął się trzeci etap Konkursu Krajoznawczego PTTK. Zapraszamy do udziału! Ponadto zapraszamy na dwie imprezy: "Rajd Unijny" oraz "Szlakiem Walk Legionowych".


14 grudnia 2004

Zakończył się drugi etap Konkursu Krajoznawczego PTTK. Prezentujemy wyniki tego etapu. Zwycięzcom gratulujemy! W dziale przepisów zewnętrznych przybyła Ustawa "Prawo budowlane". Po wielu perturbacjach odżył dział "Napisz do Edka!" - a w nim dyskusja przedjazdowa. Zabierz swój głos!


18 listopada 2004

Uaktualnienia i uzupełnienia w dziale "Rabaty PTTK" - m.in. informacja o rabatach na zakup sprzetu i ekwipunku w sieci HiMountain. Ponadto w "Paragrafach" w dziale przepisów zewnętrznych przybyła "Ustawa o lasach", a w dziale uchwał Władz Towarzystwa pojawiła się Uchwała ZG PTTK w sprawie Rabatu PTTK. Zapraszamy również na XVIII Mokotowski Rajd na Orientację.


5 listopada 2004

Ze stron naszych znika dział "Z prac Komisji Historii i Tradycji". Komisja uznała, że spore powodzenie jakim się on cieszył zmusza Komisję do stworzenia własnego serwisu, na który bardzo serdecznie zapraszamy.


25 października 2004

Publikujemy kolejny numer "Gościńca PTTK". Zapraszamy do lektury!!!


4 października 2004

Ruszył kolejny etap "Konkursu Krajoznawczego PTTK".


21 września 2004

Zapraszamy na XIII Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej, który tradycyjnie odbędzie się w czasie Tour Salonu w Poznaniu.


20 września 2004

Prezentujemy zestaw materiałów do Kampanii Sprawozdawczo-Wyborczej przed XVI Walnym Zjazdem PTTK.


15 września 2004

Zapraszamy na egzamin na uprawnienia Przodownika Turystyki Pieszej, który odbędzie się w Warszawie.


13 września 2004

W dziale "Uchwały, Statuty i Regulaminy" zapraszamy do bardzo ważnej części serwisu poświęconej prawodastwu. Są tam przepisy zarówno bezpośrednio związane z turystyką, jak i przepisy, które w inny sposób mogą dotyczyć naszych jednostek. Dział ten ciągle będzie się rozwijał, a do przepisów bedą dodawane komentarze.
Ponadto zapraszamy na rajd "Palmiry 2004" oraz na konkurs "Zwiedzamy Obiekty Krajoznawcze".


1 września 2004

Wakacje za nami! Serwis PTTK rusza pełną parą. Na początek premiera odnowionego Sklepu PTTK. Specjalnie dla wszystkich członków i sympatyków PTTK przygotowaliśmy miejsce, które pomoże im zaopatrzyć się przed wyruszeniem na szlak. Asortyment naszego sklepu będzie się z dnia na dzień powiększał!


17 sierpnia 2004

Publikujemy nowy regulamin Odznaki Krajoznawczej, który będzie obowiązywał od 1 września 2004 roku.


10 sierpnia 2004

Publikujemy kolejne relacje z akcji Powitania Unii Europejskiej na Polskich Wodach. Krajoznawcy być może zainteresują się łódzkim kwartalnikiem "Wędrownik". Badaczom strychów Komisja Historii i Tradycji pragnie zademonstrować ciekawą pocztówkę z 1907 roku. Dla kajakarzy przygotowaliśmy krótką recenzję przewodnika po "Pętli Toruńskiej".


14 lipca 2004

W dziale "Karta Rabatowa PTTK" pojawiło się zestawienie punktów "KODAK Express". Natomiast do serwisu kartkowego PTTK dodano dziesięć zabawnych pocztówek.


1 lipca 2004

W dziale "Uchwały, Statuty i Regulaminy" pojawiło się Zarządzenie Sekretarza Generalnego ZG PTTK w sprawie zasada realizacji Rabatu PTTK, a także Regulamin Regionalnego Kolegium Instruktorów Krajoznawstwa. Ponadto w dziale "Życie PTTK" pojawiły się informacje o najnowszych wydawnictwach PTTK.


18 czerwca 2004

Prezentujemy wyniki końcowe XXXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.


4 czerwca 2004

Białostocki oddział PTTK zaprasza młodzież do Augustowa na "Wakacyjną Akademię Turystyki", zaś miłośnicy góralskiego śpiewania mogą się udać się na Krawcowy Wierch. Krajoznawcy natomiast mogą być zainteresowani zestawieniem celów i zadań wszystkich dotychczas zorganizowanych CZAK-ów, oraz regulaminem Regionalnego Kolegium Instruktorów Krajoznawstwa.


31 maja 2004

Turyści Wojska Polskiego mogą czuć się zaproszeni na Centralny Zlot "Ziemia Lubuska'04". W dziale "turystyka aktywna" pojawiły się dwa teksty dotyczące sposobu organizacji wycieczek dla młodzieży. Natomiast w części serwisu poświęconej krajoznawstwu można przeczytać artykuł na temat społecznej opieki nad zabytkami. Miłej lektury!


24 maja 2004

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie plastycznym oraz na Zlot Przedstawicieli Kół i Oddziałów PTTK działających w miejscu zamieszkania i pracy. Ponadto w dziale "Z prac Komisji Historii i Tradycji" Wanda Skowron prezentuje aż trzy nowe galerie z wycinankami.


17 maja 2004

W dziale "Imprezy" zapraszamy na V Rajd Kaszubsko-Pomorski KLUKA 2004. W serwisie poświęconym "Powitaniu Unii Europejskiej na polskich wodach" pojawiły się pierwsze relacje z odbytych już rejsów.


11 maja 2004

Na stronach poswięconych obchodom "Roku Schronisk" pojawiły się relacje ze spotkań w schroniskach na Magurce i na Prehybie. Ponadto informacje o wszystkich rejsach "Powitania Unii na polskich wodach" są już dostepne w naszym serwisie, a w dziale "Imprezy" zapraszamy na 50 Nocny Rajd Świętokrzyski.


7 maja 2004

W serwisie pojawiła się bardzo istotna rzecz. W dziale "Interwencje" podajemy wstępne stanowisko PTTK w sprawie nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określenia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach, pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne. W dziale książki umieściliśmy opis wydawnictwa "Bezpieczeństwo i profilaktyka w turystyce górskiej". W dziale "Imprezy" zapraszamy na V Marszon na Luboń Wielki oraz na XLVII Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej. Natomiast na stronach poświęconych Powitaniu Unii Europejskiej na polskich wodach pojawiły się opisy pierwszych rejsów. W przeciągu najbliższych dni będziemy umieszczać kolejne szczegóły tego wielkiego wydarzenia.


4 maja 2004

Ukazał się wreszcie nowy numer elektronicznego wydania "Gościńca PTTK". Zapraszamy do lektury!


25 kwietnia 2004

W dziale "krajoznawstwo" znalazł się poprawiony schemat założeń organizacyjnych CZAK-u. W "kadrach" można natomiast zapoznać się z treścią regulaminu przyznawania tytułu "Zasłużony Pracownik PTTK".


22 kwietnia 2004

Sporo nowości w dziale "Życie PTTK". W "Tekstach" pojawił się nowy tekst Jacka Potockiego o historii turystyki w Sudetach, a w "Imprezach" zaproszenia na dwie imprezy: Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy oraz na Ogólnopolski Zlot Szlakami Słowińskiego PN. Ponadto do serwisu trafił kolejny tekst dotyczący jubileuszu 50-lecia Komisji Krajoznawczej ZG PTTK. W części prawnej umieściliśmy "Kartę Turysty", a w serwisie przewodnickim zaproszenie na seminarium "Ekoturystyka w Polsce na tle krajów Unii Europejskiej".


19 kwietnia 2004

W dziale "Życie" sporo nowości o "Powitaniu Unii Europejskiej na polskich wodach" oraz informacja o trzech nowych i bardzo ważnych wydawnictwach.


14 kwietnia 2004

W dziale "Życie" pojawił się bardzo ważny dla kadry PTTK tekst o nowelizacji prawa turystycznego w Polsce. Ponadto w dziale z przepisami dotyczącymi kadry PTTK pojawił się Regulamin Instruktora Ochrony Przyrody.


8 kwietnia 2004

W serwisie przewodnickim pojawiły się dwie nowości: "Kodeks etyczny przewodnika" oraz zawiadomienie o warsztatach przewodnickich w Jaworze. Ponadto na stronie "Z prac Komisji Historii i Tradycji" zapraszamy do nowego działu - o odznakach. W nim pierwszy tekst poświecony odznace "Wędrówki dookoła Wrocławia". Także na tej stronie pojawiło się zaproszenie na wystawę "Słonim - splecione losy".


5 kwietnia 2004

W dziale "Uchwały, statuty i regulaminy" pojawiło sie kilka nowości. Publikujemy "Regulamin wzorcowy Koła lub Klubu przewodników turystycznych PTTK", a ponadto w dziale z odznakami - regulamin odznaki "Wędrówki dookoła Wrocławia".


29 marca 2004

W dziale "Imprezy" zapraszamy na XXXIV Centralny Zlot Aktywu Krajoznawczego. Przygotowaliśmy również stronę z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania na naszą skrzynkę e-mailową i na Forum PTTK.


26 marca 2004

W "Konkursach" publikujemy długo oczekiwane wyniki Konkursu o Dotację na Imprezę Programową, a w "Imprezach" zapraszamy na 50 Rajd Świętokrzyski. Ponadto w dziale z regulaminami odznak pojawiły się regulaminy aż czterech nowych odznak.


18 marca 2004

Rewolucja w dziale "Krajoznawstwo"! Przybyło sporo materiałów (m.in. aktualna lista Instruktorów Krajoznawstwa), a wśród już istniejących został zrobiony porządek. Ponadto w dziale "Z prac Komisji Historii i Tradycji ZG PTTK" pojawił się nowy tekst poświęcony oddziałom PTK woj. Małopolskiego.


15 marca 2004

W dziale "Życie PTTK" pojawiła się informacja o akcji "Bezpieczne Góry", którą wspólnie z GOPR i TOPR prowadzi COTG. Ponadto w dziale "Z prac Komisji Historii i Tradycji" ukazał się kolejny tekst poświęcony PTK. Przybyła również strona zbiorcza o akcji "Powitanie UE na polskich wodach".


12 marca 2004

W dziale "Życie PTTK" pojawiła się informacja o kolejnej dużej akcji - Roku Schronisk Górskich PTTK. Ponadto ukazał sie "Apel Komisji Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK w 50 rocznicę jej działalności".


10 marca 2004

W dziale imprezy pojawiło się zaproszenie na V Ogólnopolskie Wiosenne Akademickie Marsza na Orientację.


8 marca 2004

Wszystkim Paniom odwiedzającym nasz serwis składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta! Dzisiaj w materiałach Komisji Krajoznawczej pojawił się spis wszystkich członków Komisji Krajoznawczej przez ostatnie 50 lat wraz z ciekawym wstępem kol. Anny Kulińskiej.


1 marca 2004

W dziale "Imprezy" pojawiło się zaproszenie na szkolenie przodowników turystyki jeździeckiej, a w dziale "Statuty, przepisy i regulaminy" pojawiły się regulaminy kolejnych regionalnych odznak krajoznawczych. Ponadto zapraszamy do serwisu szlaki.pttk.pl i wędrówki po nowo wprowadzonych szlakach Ziemi Lubuskiej.


26 lutego 2004

W dziale "Życie PTTK" pojawiła się reklama najnowszego rocznika "Wierchów". Długo oczekiwane wydawnictwo nareszcie jest już dostępne dla wszystkich miłośników gór.


24 lutego 2004

W dziale "Statuty, przepisy i regulaminy" wyodrębnił się oddzielny dział - "Kadra społeczna", a w nim pojawiło się sporo nowości. Ponadto w dziale "Imprezy" znalazło się zaproszenie na międzynarodową imprezę na Ziemi Lubuskiej oraz na szkolenie znakarzy szlaków nizinnych.


13 lutego 2004

W dziale "Przewodnicy" informacja o szkoleniu na stopień Instruktora Przewodnictwa. Ponadto porządki oraz dwa nowe teksty w dziale "Z prac Komisji Kistorii i Tradycji ZG PTTK".


9 lutego 2004

Aktualizacje w dziale "Przewodnicy". Pojawił się kalendarz imprez oraz komunikat o wyposażeniu przewodnickim.


4 lutego 2004

W dziale "imprezy i szkolenia" zaproszenia na dwie nowe imprezy, a także na egzamin na uprawnienia Przodownika Turystyki Pieszej. Ponadto pyublikujemy wyniki konkursu fotograficznego "Spotkanie u źródeł rzek".


31 stycznia 2004

W dziale "imprezy i szkolenia" zaproszenia na "orientacyjne" imprezy związane z obchodami "750-lecia Gryfina". Do regulaminów kadry społecznej dołączył regulamin Przodownika Turystyki Motorowej. Natomiast Komisja Historii i Tradycji prezentuje kolejną porcję druków ulotnych PTK.


28 stycznia 2004

Zapraszamy do lektury kolejnego - 5(13)/2003 - numeru "Gościńca". Ponadto zamieszczamy przetłumaczony "Europejski kodeks dobrego wędrowcy", który ogłoszony został przez EWV w 2002 roku.


15 stycznia 2004

Nowe szkolenie, impreza i inne aktualizacje w serwisie przewodnickim, a ponadto w cyklu "Biblioteka Centralna poleca" przedstawiamy wydawnictwo "Z dziejów turystyki w Warszawie".


12 stycznia 2004

W dziale "Z prac Komisji Historii i Tradycji" ukazała się praca o działalności turystycznej na Pomorzu w okresie 1924-1939. Dodatkowo informujemy, że w dniu dzisiejszym rozpoczął się trzeci etap konkursu. Jest to już trzecia i finałowa część naszej zabawy!


9 stycznia 2004

Zapraszamy do zapoznania się z uchwałą Zarządu Głównego i Zarządzeniem Sekretarza Generalnego ZG PTTK w sprawie składki i wpisowego w roku 2004 zamieszczonymi w dziale "Uchwały, Statuty i Regulaminy".


30 grudnia 2003

Życząc szczęśliwego Nowego Roku zapraszamy do lektury kolejnego - 4(12)/2003 - numeru "Gościńca". Zawiera on między innymi bardzo istotne informacje na temat aktualnych problemów związanych z "Ustawą o działalności pożytku publicznego", oraz pokaźną porcję relacji ze "Spotkań u źródeł rzek". Ponadto w dziale regulaminowym dostępne są uaktualnione regulaminy odznak kajakowych.


10 grudnia 2003

Poprawiono obrazki z części kolarskiej "Instrukcji znakowania szlaków" oraz opis Odznak Motorowych w dziale "Odznaki". Pojawiła się także nowa wersja Regulaminu Schroniska PTTK.


2 grudnia 2003

W dziale "Turystyka aktywna" pojawiła się podstrona w całości poświęcona osobom niepełnosprawnym w PTTK.


24 listopada 2003

Pojawiła się relacja i wyniki konkursu plastycznego "Spotkanie u źródeł rzek".


19 listopada 2003

W dziale "Życie PTTK" dwa nowe teksty - "Turystyka i transport na Ziemi Lubuskiej" i opracowanie pt. "Dzieje turystyki sudeckiej w datach". Natomiast w serwisie przewodnickim zaproszenie na kurs przewodnicki mający się odbyć w Lublinie. Tymczasem Koło PTTK przy KUL zaprasza na swoje 50-lecie.


17 listopada 2003

Wraz z aktualizacją regulaminu Odznaki Imprez na Orientację powstała cała strona poświęcona imprezom na orientacje.


13 listopada 2003

W dziale "Imprezy PTTK" informacja o seminarium "Pozyskiwanie środków z budżetu Państwa i samorządów na działalność statutową oddziałów oraz możliwości uczestnictwa jednostek PTTK w funduszach przedakcesyjnych i akcesyjnych".


10 listopada 2003

W serwisie przewodnickim zaproszenie na kurs przewodników terenowych po Zamościu i Roztoczu. Natomiast w dziale konkursowym można zapoznać się z wynikami XII Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej.


5 listopada 2003

Trzy nowe odznaki regionalne oraz aktualizacja regulaminu OTP - polecamy dział "Regulaminy Odznak PTTK"


31 października 2003

W dziale "Z prac Komisji Historii i Tradycji" przybył kolejny tekst autorstwa Wandy Skowron. Tym razem publikacja dotyczy losów PTK w czasie I Wojny Światowej. Zapraszamy do lektury!


30 października 2003

W dziale "Z prac Komisji Historii i Tradycji" pojawiły się aż trzy ciekawe teksty. Jeden z nich to podróż w czasie z przewodnikiem prof. Sosnowskiego, a dwa pozostałe to biografie. Serdecznie zapraszamy do lektury!


27 października 2003

Uaktualnienia w serwisie przewodnickim. W dziale "szkolenia" dodano zawiadomienie o seminarium "Ekoturystyka w Polsce na tle krajów Unii Europejskiej", natomiast w dziale "inne" pojawiła się oferta dotycząca wskaźników laserowych dla przewodników. Ponadto zaktualizowano spis adresowy jednostek przewodnickich.


20 października 2003

Jest już dostępny nowy, jesienny numer "Gościńca PTTK". Serdecznie zapraszamy do lektury! Ponadto ukazało się zawiadomienie o Ogólnopolskiej Naradzie Znakarzy Turystycznych Szlaków Pieszych Nizinnych.


13 października 2003

Na stronach serwisu przewodnickiego informacja o kolejnym szkoleniu przewodnickim. Ponadto otwieramy nowy serwis - katalog.pttk.pl. Docelowo będzie to największy zbiór linków do stron turystycznych w polskim internecie. Będziemy się starać, aby linki tam zamieszczone były zawsze aktualne i wartościowe. Serdecznie zapraszamy!


7 października 2003

W dziale "Imprezy PTTK" informacja o szkoleniu na stopień Organizatora Turystyki PTTK w Poznaniu.


1 października 2003

Przygotowaliśmy specjalną stronę o turystyce kolarskiej, gdzie poza zebraniem w całość dotychczasowych informacji porozrzucanych w naszym serwisie, doszły nowe przydatne dane. Ponadto, w dziale "Imprezy PTTK" pojawiła się informacja o dwóch nowych szkoleniach. Zachęcamy również do zapoznania się z kolejną galerią wycinanek autorstwa Wandy Skowron.


26 września 2003

Na stronie przewodnickiej pojawiły się informacje o dwóch nowych szkoleniach w Warszawie. Ponadto w dziale "Życie PTTK" pojawiła się podstrona z interwencjami Zarządu Głównego PTTK do władz państwowych w sprawach dotyczących turystów i turystyki.


18 września 2003

Dziesiąte, rowerowe wydanie "Gościńca" nareszcie dostępne on-line. Przepraszamy za opóźnienie, kolejny numer mamy nadzieję opublikować szybciej.


5 września 2003

Jesień sprzyja wędrówkom. W dziale imprezy zaproszenia na dwa jesienne rajdy - Centralny Zlot Młodzieży "Palmiry 2003" oraz XIX Ogólnopolski Jesienny Rajd Kolarski po Wielkopolsce.


31 sierpnia 2003

Witamy u schyłku wakacji i na początek proponujemy solidną porcję regulaminów Odznak Regionalnych - w spisie oznaczono je jako [nowość]. Na deser proponujemy wizytę w naszym serwisie kartkowym który nabrał nieco barw po wzbogaceniu się o kilkanaście nowych, kolorowych kartek.


8 sierpnia 2003

Informacja o wielodyscyplinowym rajdzie przewidywanym na wrzesień oraz "Marszonie" do schroniska na Hali Krupowej.


31 lipca 2003

Przygotowane przez Piotra Rościszewskiego zestawienie Parków Krajobrazowych w Polsce. Dziękujemy za wysiłek włożony w tę pracę i zachęcamy wszystkich do współtworzenia strony PTTK.


24 lipca 2003

Zestaw regulaminów kolarskich w dziale "paragrafy", także poprawione wersje regulaminow odznak i zasady ich weryfikacji. Ponadto zaproszenie na XI Spotkania Turystyczne Policji w Górach Sowich.


21 lipca 2003

W serwisie kartkowym 40 pocztówek retro o Waszej ulubionej górskiej tematyce. Poprawki oraz aktualizacja działu "szlaki" - krótkie opisy kilkunastu tras Puszczy Białowieskiej. Natomiast w "paragrafach" sprawozdanie Głównej Komisji Rewizyjnej za rok 2002.


9 lipca 2003

W dziale "Konkursy" regulamin nowego konkursu ogłoszonego przez miesięcznik "Poznaj Świat" z okazji akcji "Spotkania u źródeł rzek". Gorąco zachęcamy do udziału! Natomiast na podstronie "statuty i regulaminy" można się zapoznać z nowymi regulaminami kadry narciarskiej i odznak narciarskich. Na deser relacja z rajdu po Ziemi Lubuskiej, oraz kilka słów od pani Wandy Skowron na temat wycinankarstwa.


7 lipca 2003

W dziale Konkursy regulamin XII Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Oprócz tego informacje o imprezach - XLVI Ogólnopolskim Zlocie Przodowników Turystyki Pieszej i XI Forum Publicystów Krajoznawczych.


27 czerwca 2003

W serwisie szlakowym kilkadziesiąt opisów tras pieszych i rowerowych województwa łódzkiego. Na stronie przewodnickiej zaktualizowano spis jednostek przewodnickich PTTK.


25 czerwca 2003

Więcej informacji o obchodach 130-lecia Towarzystwa Tatrzańskiego. Zapraszamy serdecznie do udziału w uroczystościach!


20 czerwca 2003

"Czy można było więcej? Ostatnie - powojenne lata działalności PTK 1945-1950" - nowa praca pani Wandy Skowron do przeczytania w dziale "Z prac Komisji Historii i Tradycji". Zapraszamy do lektury.


17 czerwca 2003

Kolejna - czwarta już galeria pięknych wycinanek autorstwa pani Wandy Skowron. Ponadto małe porządki w dziale imprezowym i informacja o obozach górskich organizowanych przez gliwickie Koło Przewodników "Harnasie".


4 czerwca 2003

W dziale "Życie PTTK" solidna dawka publicystyki - artykuł Basi Zygmańskiej "Ja, przewodnik górski" oraz cztery teksty Tomka Dygały związane z odznakami, przewodnictwem i Beskidem Niskim. Natomiast dla miłośników archiwaliów opracowanie Wandy Skowron zatytułowane "Przywracając pamięci".


27 maja 2003

Tym razem materiały wspommnieniowe - Janusz Umiński z Komisji Historii i Tradycji prezentuje opracowanie na temat Pomorskiego Okręgu PTK w latach 1930-1950. Natomiast w dziale imprezowym relacja z konkursu krasomówczego w Golubiu - rok 2001.


21 maja 2003

Zapraszamy do lektury dziewiątego numeru "Gościńca"! Tamże - wieści z oddziałów, relacje z imprez, artykuły krajoznawcze, recenzje książek, zagadnienia organizacyjne i wiele innych rzeczy. Miłego czytania!


19 maja 2003

Zaktualizowany regulamin Odznak Turystyki Motorowej. Zachęcamy do zdobywania! Ponadto publikujemy stanowisko Prezydium Zarządu ZG PTTK w sprawie inicjatyw ograniczających ruch turystyczny w Tatrach.


15 maja 2003

W dziale "Życie PTTK" pojawiły się długo oczekiwane informacje na temat akcji "Spotkania u źródeł rzek". Na stronie "Konkursy" umieściliśmy regulaminy dwóch nowych konkursów związanych z tym przedsięwzięciem. Serdecznie zachęcamy do poszukiania źródeł!


11 maja 2003

W dziale "Życie PTTK" kalendarium imprez województwa łódzkiego. Oprócz tego informacja na temat weekendu proklamacyjnego "Ziemia Lubuska - Krajobraz Roku".


5 maja 2003

Zapraszamy do odwiedzenia kalendarza imprez jeździeckich w dziale "Życie PTTK". Ponadto kolejny artykuł Komisji Historii i Tradycji - tym razem o historii Oddziału Krakowskiego PTK.
W kalendarzu przewodnickim pojawiły się szczegóły dwóch imprez.


29 kwietnia 2003

W dziale "regulaminy odznak" - nowy nabytek, czyli "Korona Sudetów". W dziale życie - przemeblowanie związane z wielką ilością imprez, które otrzymały własną podstronę. Tamże - kolejna impreza - "Rajd Górski Szlakami Obrońców Granic". Ponadto w serwisie przewodnickim długo oczekiwane kalendarium imprez.


26 kwietnia 2003

Lista obszarów chronionych w Polsce - parki narodowe, parki krajobrazowe, obszary chronionego krajobrazu oraz rezerwaty przyrody. Ponieważ lista nie jest najnowszej daty prosimy o zgłaszanie poprawek za pośrednictwem naszej strony korespondencyjnej.


22 kwietnia 2003

Informacje o I Międzynarodowym Rajdzie Wielodyscyplinowym "BÓBR 2003".


16 kwietnia 2003

Nowy, zaktualizowany regulamin Centralnego Zlotu Krajoznawców "Łużyce Wschodnie - bogactwo zieleni i kultury" organizowanego tegorocznie w Żarach.


14 kwietnia 2003

Jeszcze trochę zawiadomień imprezowych w dziale "Życie PTTK".


8 kwietnia 2003

Ruszył długo oczekiwany konkurs wiedzy o historii PTTK. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału, gdyż na zwycięzców oczekują atrakcyjne nagrody!
Ponadto drobne porządki w regulaminach odznak oraz nowy regulamin Odznaki Fotografii Krajoznawczej.


31 marca 2003

Jeszcze więcej informacji o imprezach w dziale "Życie PTTK". Ponadto dane kontaktowe środowisk wojskowych PTTK.


28 marca 2003

Kolejna dostawa informacji o imprezach w dziale "Życie PTTK" - w tym kalendarz imprez Wojska Polskiego.


20 marca 2003

Informacja o seminarium na temat turystyki interregionalnej organizowanym przez NFI w związku z ogłoszeniem Ziemi Lubuskiej Krajobrazem Roku.


19 marca 2003

Idzie wiosna i pora poszukać jej na szlakach. W dziale "Życie PTTK" informacje o wiosennych imprezach. Ponadto są już wyniki konkursu o "Dotację na Imprezę Programową Oddziału PTTK".


14 marca 2003

Oddział Miejski i Klub InO "Inochodziec" z Lublina zapraszają wszystkich miłośników marszy na orientację do Wandzina na "WAMnO 2003". W serwisie "Życie PTTK" pojawił się też nowy dział - "Teksty". Będziemy w nim umieszczać wszelką publicystykę dotyczącą szeroko pojętych problemów turystyki i krajoznawstwa.


12 marca 2003

Trzecia z kolei galeria kolorowych wycinanek pani Wandy Skowron. Tegorocznej wiosny prezentowane prace mają być wystawiane w Muzeum Krajoznawczym w Słonimie na Białorusi. Cieszymy się, mogąc wyeksponować je na naszej stronie. Poza tym, pojawiła pierwsza informacja o konkursie na stronach PTTK. Szczegóły poniżej!


9 marca 2003

Nowy regulamin Odznak Turystyki Motorowej. Zapraszamy do zdobywania!


25 lutego 2003

Dwa konkursy fotograficzno - filmowe organizowane przez wojskowe ogniwa PTTK. Szczegóły w dziale "Życie PTTK".


23 lutego 2003

Jeszcze jedna odznaka krajoznawcza - tym razem Odznaka Regionalna Województwa Łódzkiego oraz, w dziale "statuty i regulaminy" zasady przyznawania Dyplomu Honorowego Komisji Działalności w Miejscu Zamieszkania i Zakładzie Pracy ZG PTTK oraz porozumienie z Dolnośląskimi Parkami Narodowymi w sprawie prowadzenia wycieczek na ich terenie.


20 lutego 2003

W dziale "Życie PTTK" nowe informacje o imprezach (I Ogólnopolski Indywidualny Rajd "Śladami Kultury Sakralnej", IV Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Marszach na Orientację GOSK 2003) relacja z IV Ogólnopolskiego Zlotu Kół i Oddziałów Zakładowych PTTK oraz przebiegu konkursu plastycznego "Rodzinna Wędrówka Górska".


15 lutego 2003

Długo oczekiwany zestaw statutów i regulaminów wzorcowych - wykaz zmian w statucie Oddziału, regulamin Zarządu Oddziału oraz Koła/Klubu PTTK. Zapraszamy do działu "Statuty i Regulaminy".


14 lutego 2003

Wreszcie udało się specjalnie dla wszystkich Turystów i Krajoznawców uruchomić tablicę ogłoszeń, w której możecie ogłaszać nie tylko chęć kupna i sprzedaży rzeczy związanych z turystyką i krajoznawstwem, ale również zamieszczać informacje o rajdach i obozach lub szukać towarzystwa na wyjazdy.


10 lutego 2003

Polecamy dział PTTK w organizacjach międzynarodowych, a także poprawki w spisie Instruktorów Krajoznawstwa. Dodatkowo do pobrania kwestionariusz Instruktora Krajoznawstwa.


4 lutego 2003

Wielu członków PTTK ma rozliczne wątpliwości dotyczące działania Towarzystwa. Dla nich stworzyliśmy zatem serwis "Napisz do Edka!", gdzie v-ce prezez ZG PTTK kol. Edward Kudelski postara sie odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące naszego Towarzystwa.


30 stycznia 2003

Specjalnie dla gości odwiedzających nasze strony uruchomiliśmy kolejny serwis. Można z niego wysłać internetową pocztówkę do bliskiej osoby.


20 stycznia 2003

Na stronie "statuty i regulaminy" pojawiły się aktualne regulaminy Sądów Koleżeńskich i Komisji Rewizyjnych - Głównych i Oddziałowych, a także pewne dokumenty dodatkowe. Regulaminy odznak zostały wyeksmitowane na osobną podstronę.


14 stycznia 2003

Wiele kosmetycznych poprawek przeszło Forum PTTK, na które niezmiennie zapraszamy! Zachęcamy również do głosowania w ankiecie.
Ponadto pojawił się długo oczekiwany Gościniec 4(8)/2002.


8 stycznia 2003

Specjalnie dla członków PTTK używających Gadu-Gadu pojawiła się lista umożliwiająca wajemny kontakt i pomoc.


2 stycznia 2003

Nasz serwis ciągle się zmienia. Z okazji nowego roku nastąpiła zmiana wyglądu strony głównej oraz kosmetyczne zmiany w wyglądzie całego serwisu. Jednocześnie pojawił się czat, który mamy nadzieję, że umożliwi naszym Gościom swobodną rozmowę na tematy Towarzystwa i nie tylko.


31 grudnia 2002

W dziale "statuty i regulaminy" kolejna dostawa regulaminów odznak krajoznawczych. W spisie oznaczone jako "nowość".


20 grudnia 2002

Komisja Historii i Tradycji prezentuje opracowanie pt. "Podolskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze". Życzymy miłej lektury. A dla działaczy - Regulamin Konkursu o "Dotację na Imprezę Programową Oddziału PTTK".


19 grudnia 2002

Zaproszenie na sejmik "Razem z PTTK - będzie sprawniej" który odbędzie się 29-30 marca 2003 r. w Kielcach.


17 grudnia 2002

Jeszcze dwa regulaminy Regionalnych Odznak Krajoznawczych (w spisie oznaczone jako nowość) - zapraszamy do działu "statuty i regulaminy". Ponawiamy prośbę o przysyłanie aktualnych regulaminów Odznak Krajoznawczych.


13 grudnia 2002

Krótka informacja na temat Rajdu AIT 2003.


11 grudnia 2002

Chcąc sprostać oczekiwaniom coraz większej rzeszy internautów odwiedzających nasze strony uruchamiamy wyszukiwarkę. Mamy nadzieję, iż teraz znalezienie czegokolwiek w naszym serwisie będzie jeszcze łatwiejsze.


4 grudnia 2002

W naszym serwisie pojawił się kolejny element - ankieta. Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu!


3 grudnia 2002

Pojawiło się wreszcie długo wyczekiwane Forum PTTK. Życzymy miłych rozmów!


27 listopada 2002

Statut Wzorcowy Oddziału PTTK


22 listopada 2002

Nowy regulamin Przodownika Turystyki Górskiej.


15 listopada 2002

W serwisie "Gościniec" jest już dostępny nowy numer Gościńca PTTK (3(7)/2002).


31 pażdziernika 2002

I jeszcze jeden regulamin odznaki - tym razem Odznaki Turystyczno-Krajoznawczej im. Żwirki i Wigury.


28 października 2002

Komisja Historii i Tradycji przedstawia artykuł na tematPolskiego Touring Klubu. Zapraszamy do lektury! Ponadto prezentujemy wyniki konkursowe XI Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej.


24 października 2002

W dziale "Statuty i regulaminy" jest już dostępna uchwała ZG określająca wysokość składek PTTK w roku 2003 oraz wykonawcze rozporządzenie Sekretarza Generalnego do tej uchwały. Mozna też pobrać wniosek o zakup znaczków przez oddział.


21 października 2002

 • Uruchomiliśmy serwis oddziałów PTTK. Znajdują się w nim najbardziej aktualne dane oddziałów PTTK.
 • Jeszcze kilka odznak krajoznawczych w dziale "Statuty i regulaminy" (w spisie oznaczone jako "nowość").

18 października 2002

 • Uruchomiliśmy Sklep PTTK. Zapraszamy do zakupów!
 • Regulaminy odznak: "Miłośnik Jury" oraz "Krajoznawcza Odznaka Morska".

17 października 2002

Jest już dostępna aktualna lista Zasłużonych Instruktorów Krajoznawstwa PTTK oraz Instruktorów Krajoznawstwa Polski PTTK.


15 października 2002

Kolejne trzy regulaminy odznak krajoznawczych w dziale "Statuty i regulaminy" (w spisie oznaczone jako "nowość").


11 października 2002

W dziale "Z prac Komisji Historii i Tradycji" - kolejny artykuł pani Wandy Skowron na temat fotografii krajoznawczej.


5 października 2002

Regulamin Krajoznawczych Odznak Kolekcjonerskich - zachęcamy do gromadzenia ciekawych zbiorów!


4 października 2002

Regulaminy odznak - "Rajd Kolarski Szlakami Władysława Huzy" oraz "Pięćdziesięciolecia OTP PTTK".


25 września 2002

W dziale "statuty i regulaminy" pojawił się regulamin odznaki "Turysta Przyrodnik". Zachęcamy do zdobywania!


23 września 2002

Nowe cenniki prac znakarskich - szlaki piesze i konne oraz kajakowe.


21 września 2002

Komisja Historii i Tradycji prezentuje artykuły dotyczące początków zorganizowanej turystyki i krajoznawstwa w Polsce.


11 września 2002

Informacje o rajdach:

 • Centralny Zlot Młodzieży "PALMIRY 2OO2"
 • Zlot uczestników Konkursów Krasomówczych PTTK w Białymstoku

3 września 2002

Ciekawe informacje o turystyce konnej w stylu west.


2 września 2002

Całkowita zmiana wyglądu serwisu. Przez ostatnie dwa lata strony ZG PTTK rozrosły się bardzo. Z niewielkiego serwisu powstał duży portal. Aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu naszymi stronami musieliśmy zmienić szatę graficzną. Mamy nadzieję, iż przypadnie ona do gustu internetowym turystom.


28 sierpnia 2002

Spore uaktualnienie działu "Krajoznawstwo" - Informacje i Materiały Komisji Krajoznawczej ZG.


22 sierpnia 2002

Kolejna dostawa linków na stronie PTTK w Internecie.


21 sierpnia 2002

XLI Zlot Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej PTTK - informacje, karta zgłoszenia.


31 lipca 2002

Aktualizacja danych teleadresowych jednostek przewodnickich - według informacji Komisji Przewodnickiej zebranych w maju 2002. Zapraszamy do serwisu przewodnickiego.


30 lipca 2002

Galeria wycinanek pani Wandy Skowron - część druga. Dziękujemy autorce za udostępnienie prac.


26 lipca 2002

Aktualizacja danych teleadresowych wszystkich oddziałów PTTK.
Dane z czerwca 2002.


7 lipca 2002

W dziale "Życie PTTK" informacje o imprezach: "Ogólnopolski Rajd - Jesień Chopinowska" oraz trzy wycieczki z cyku "Zdobywamy Koronę Sudetów".


20 czerwca 2002

Nowy Statut PTTK


12 czerwca 2002

W serwisie o obiektach PTTK pojawił się indeks wszystkich Studenckich Baz Namiotowych PTTK.


5 czerwca 2002

Doszedł kolejny niezależny serwis. Tym razem jest to Baza Noclegowa PTTK. Serwis kosztował nas mnóstwo pracy i mamy nadzieję, że zostanie ciepło przyjęty - zwłaszcza przed wakacjami.


26 maja 2002

W serwisie przewodnickim dostępny jest skład Komisji Przewodnickiej wraz z dokładnymi danymi teleadresowymi członków.


21 maja 2002

W serwisie "szlaki" pojawił się indeks szlaków nizinnnych.


17 maja 2002

W Serwisie Przewodnickim regulamin imprezy związanej z obchodami "Międzynarodowego Roku Gór".


9 maja 2002

Rajd Braci Czeskich


7 maja 2002

 • Sporo nowych linków w dziale "PTTK w internecie"
 • Załącznik do regulaminu Warszawskiej Odznaki Krajoznawczej (WOK)

25 kwietnia 2002

 • Poprawki w "Kalendarzu Imprez Kajakowych 2002"
 • Regulamin Odznaki Fotografii Krajoznawczej
 • Regulamin Odznaki Turystyczno-Krajoznawczej "Miłośnik Puszczy Kampinoskiej"

24 kwietnia 2002

Uruchomiliśmy 5 serwisów niezależnych od stron Zarządu Głównego PTTK. Są to:

 • "Gościniec PTTK"
 • Szlaki PTTK
 • Przewodnicy w PTTK
 • Wersja angielska serwisu PTTK
 • Wersja niemiecka serwisu PTTK

Ponadto nastąpiła przebudowa serwisu - od dzisiaj nasze strony działają w technologii PHP


28 marca 2002

Odznaki Turystyki Motorowej - regulamin


27 marca 2002

 • VI Ogólnopolski Nizinny Zlot Przewodników PTTK
 • XL Zlot Przodowników i Aktywu Pieszego - Gdańsk
 • XLII Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki
  Kolarskiej PTTK Sielpia 25.05 - 01.06.2002

A w pliku "Członkostwo w PTTK" aktualne informacje o tym jak zapisać się do PTTK, gdzie i za ile.


24 marca 2002

Szczegółowe informacje na temat Muzeów Regionalnych PTTK


21 marca 2002

 • II Primaaprilisowy Rajd Motorowy
 • "Rodzinna Górska Wędrówka" - konkurs plastyczny

19 marca 2002

 • Informacje dla jednostek zainteresowanych
  miejscem na serwerze PTTK
 • Regulamin III wiosennych Marszy na Orientację "WAMnO 2002"

12 marca 2002

Zanim napiszesz do ZG PTTK... - informacje na temat korespondencji


10 marca 2002

Kalendarz Imprez Kajakowych 2002


28 lutego 2002

Odznaka turystyczno-krajoznawcza "Śladami Józefa Bema"


25 lutego 2002

Zaktualizowane składy większości Komisji ZG


18 lutego 2002

Relacja z imprezy - Ogólnopolski Rajd Narciarski "Wędrówki Północy"


16 lutego 2002

59 Rajd AIT 13-21 lipiec 2002 MAFRA - PORTUGALIA


12 lutego 2002

Nowa legitymacja PTTK


31 stycznia 2002

Trzeci numer kwartalnika "Gościniec"


20 stycznia 2002

Oddział w Otwocku - kalendarz imprez


18 stycznia 2002

XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodników Turystycznych


30 listopada 2001

 • Wiecej na temat Komisji Krajoznawczej
 • Beskidnik - Biuletyn Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie

29 listopada 2001

 • Obszerniejsza niż dotąd angielska wersja serwisu
 • Cennik prowadzenia prac znakarskich
 • Ceny w obiektach PTTK - na rok 2002

16 listopada 2001

Regulamin Instruktora Krajoznawstwa PTTK

Ośrodki Turystyki Jeździeckiej afiliowane przy PTTK - aktualizacja


30 października 2001

Uczestnictwo PTTK w AIT


21 października 2001

Informacje o książkach Wydawnictwa KRAJ:

 • Katalog Bazy noclegowej PTTK 2002
 • Gorce - przewodnik

Wydarzenia - PTTK właścicielem obiektów "Pasterka" i "Na Szczelińcu"


17 października 2001

Wiecej o XV Walnym Zjeździe PTTK

Relacja z zamknięcia sztafety EURO RANDO 2001


12 października 2001

Szkolenie dla instruktorów przewodnictwa.


6 października 2001

Krajowa Narada Aktywu Akademickiego 2001

Uchwały XV Walnego Zjazdu PTTK


30 września 2001

Przewodnicy w PTTK - rozporzadzenie Ministra Gospodarki w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek, a także informacje dotyczące Krajowej Narady Aktywu Przewodnickiego 2001.


22 września 2001

Władze PTTK - nowe składy Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej oraz Głównego Sądu Koleżeńskiego.


15 września 2001

Krajowa Narada Aktywu Kajakowego 2001


31 sierpnia 2001

W dziale "szlaki turystyczne" uruchomiono podstrony wojewodztw dolnośląskiego i łódzkiego.


31 lipca 2001

 • Regulamin Przodownika Turystyki Pieszej
 • Regulamin Mlodzieżowego Przodownika Turystyki Pieszej
 • Nowy Regulamin OTP

19 lipca 2001

Drugi numer kwartalnika "Gościniec" - wydanie internetowe


28 czerwca 2001

Wytyczne inwentaryzacji krajoznawczej.


21 czerwca 2001

Katalog Ofert Oddziałów PTTK - wczasy, wycieczki, noclegi.


30 maja 2001

XLII Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy Jura 2001


24 maja 2001

Regulamin Odznaki Krajoznawczej"Turysta Ziemi Konińskiej"

XIX Ogólnopolski Górski Rajd Przewodników PTTK
"Beskid Wyspowy i Średni 2001"


12 maja 2001

Pierwszy numer kwartalnika "Gosciniec" - wydanie internetowe.

Odpowiedzialność prawna przewodników turystycznych i pilotów wycieczek - wydawnictwo


30 kwietnia 2001

Aktualizacja działu"Szlaki turystyczne"


24 kwietnia 2001

Tym razem przedstawiamy regulaminy następujących odznak:

 • Kolejowa Odznaka Turystyczna
 • Miłośnik Ziemi Tarnowskiej
 • Odznaka im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
 • OK Znam Siemianowice Śląskie
 • OK Turysta miasta i powiatu Tychy

Zapraszamy także do ogladania prac pani Wandy Skowron.


31 marca 2001

W dziale "Szlaki" nastąpiło uruchomienie podstrony "Województwo lubuskie" - znalazly się tam opisy czterech szlaków pieszych i pieszo-rowerowych


25 marca 2001

Trochę nowych zdjęć na stronach serwisu, oraz podstrona z naszymi bannerami.


21 marca 2001

Terminarz Imprez Kajakowych na rok 2001

Przewodnickie Statutowe Jednostki Organizacyjne PTTK - Oddziały, Koła, Kluby - dane teleadresowe.


27 lutego 2001

Terminarz Imprez Motorowych na rok 2001

W dziale "Szlaki" pojawil się opis Transjurajskiego Szlaku Konnego - w trzech wersjach jezykowych.

W dziale "Zycie PTTK" zamieszczono Regulamin 41 Ogólnopolskiego Zlotu Szkoleniowego Przodowników Turystyki Kolarskiej oraz krotką informację na temat Zjazdu Społecznych Opiekunów Zabytków i Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków Puławy 2001 (8-10 czerwca 2001 r.).

Do listy dostępnych w naszym serwisie regulaminów dodano kolejny - Regulamin Odznaki Regionalnej "Przyjaciel Ziemi Chełmońskiego".


20 lutego 2001

Relacja z V Kongresu Krajoznawstwa Polskiego.


27 stycznia 2001

Regulamin Odznaki Krajoznawczej "Szlakiem Architektury Drewnianej w Polsce"

Schemat przebiegu szlaków rowerowych w Warszawie i okolicach.


30 listopada 2000

Wiecej wiadomości na temat Centralnej Biblioteki PTTK im K. Kulwiecia. W dziale "Zycie PTTK" trochę na temat współpracy miedzynarodowej, a także informacja o Międzynarodowym Zlocie Turystów Kolarzy AIT Giżycko 2001. Mozna także przeczytać o Odznace "50 lat w PTTK" oraz Medalu 50-lecia PTTK.


24 listopada 2000

W dziale "Życie PTTK" można się zapoznać z informacjami na temat zniżek przysługujących posiadaczom "Karty Rabatowej PTTK" w roku 2001.


29 października 2000

Wycieczka motorowa po sześć odznak


24 października 2000

W dziale "Krajoznawstwo" umieszczono spis Muzeów Regionalnych PTTK oraz listę Regionalnych Pracowni Krajoznawczych. Na stronach naszego serwisu znalazł się także cennik usług w obiektach PTTK na rok 2001. Pojawiła się także podstrona z linkami do innych stron zwiazanych z PTTK.


28 września 2000

W dziale "Krajoznawstwo" pojawił się Kanon Krajoznawczy Polski. Zaktualizowano Regulamin ROK i OKP, a ponadto dodano informacje na temat miejsc weryfikacji Odznak Krajoznawczych.

Serwis wzbogacił się także o podstronę dotyczącą Regionalnej Odznaki Krajoznawczej "Szlakiem Krzyży Pokutnych" i regulamin tejże odznaki.


13 września 2000

Regulamin Przodownika Turystyki Górskiej PTTK


25 sierpnia 2000

Dział Turystyka Aktywna wzbogacił się o informacje na temat Turystyki Jeździeckiej. Zainteresowanym możemy polecić podstronę zawierającą adresy Ośrodków Górskiej Turystyki Jeździeckej afiliowanych przy PTTK.

Dodano także regulamin JOTG i JOTN, regulamin Przodownika Turystyki Jeździeckiej, oraz Regulamin Wzorcowy Komisji ZG PTTK.

Wprowadzono kilka następnych poprawek dotyczących składów komisji ZG-PTTK, pojawiły się podstrony na temat wydawnictwa KRAJ oraz Centralnej Biblioteki im. A. Kulwiecia.

Całość serwisu wzbogaciła się o zdjęcia.


18 sierpnia 2000

Pojawiły się dwie interesujące podstrony - można na nich znaleźć cenniki obiektów oraz pól namiotowych PTTK. Naniesiono także kilka poprawek dotyczących składów komisji ZG PTTK.


9 sierpnia 2000

Uaktualnienie informacji dotyczących bazy turystycznej. Poprawiono błędne numery telefonów.


1 sierpnia 2000

Baza Turystyczna PTTK oraz kilka niewielkich poprawek w innych działach.


20 lipca 2000

Uaktualniony Regulamin GOT.


16 lipca 2000

Oddziały PTTK - informacje ogólne oraz dane teleadresowe. Poprawiono składy niektórych Komisji, a także kilka innych błędów.


1 lipca 2000

Premiera serwisu internetowego ZG PTTK. Całkowicie nowa szata graficzna. Powstanie czterech głównych działów - PTTK jako organizacja, Turystyka Aktywna, Krajoznawstwo, oraz Życie PTTK. Nieco informacji na temat odznak, oznakowania szlaków turystycznych, Kongresu Krajoznawstwa Polskiego, oraz wydawnictw PTTK. Polecamy także Kalendarium Imprez Kajakowych na rok 2000.

zdjęcie   SERWISY: 
 SZLAKI
 ODDZIAŁY
 OBIEKTY
 GOŚCINIEC
zdjęcie   NA SKRÓTY: 
 KONTAKT
 WSTĄP DO PTTK
 ODZNAKI PTTK
 RABATY PTTK
 PARAGRAFY
 IMPREZY

reklama
reklama
reklama

reklama

reklama

reklama
reklama

reklama

reklama

reklama

reklama
ORIENT - projektowanie stron internetowych

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze  KRS 0000100817
© Wszelkie prawa zastrzeżone
 
 

Do działania stron w domenie pttk.pl używane są cookies. Polityka cookies.
Użytkownik wyraża zgodę na cookies przez ustawienie lub pozostawienie
opcji swojej przeglądarki zezwalającej na cookies.